На Рівненщині за минулий рік загальний обсяг платежів, що отримали бюджети в порядку відшкодування втрат сільсько- та лісогосподарського виробництв, склав 1,9 мільйони гривень. У області із сільськогосподарського та лісогосподарського виробництв вилучено 17,7 гектарів земель. З них 16,8 га – рілля, 0,5 га – сіножаті та 0,4 га пасовищ. У 2015 році землевпорядники нарахували 1,4 мільйони гривень відшкодувань.

Згідно зі статтею 209 Земельного кодексу України, органи влади можуть використати кошти, що надійшли в порядку відшкодування втрат сільсько- та лісогосподарського виробництв, на освоєння земель, охорону земельного фонду, поліпшення угідь. Фінансовий ресурс може бути спрямований на проведення інвентаризації та нормативної грошової оцінки земель. Згідно законодавства, використання коштів на будь-які інші потреби забороняється.

У Рівненській області на спеціальних рахунках органів місцевого самоврядування знаходиться 3,5 мільйони гривень, що надійшли у порядку відшкодування втрат сільсько- та лісогосподарського виробництва. Місцеві ради уклали договори на виконання робіт на загальну суму 2,1 мільйон гривень, виконано робіт на 1,8 мільйони з них: на заходи з охорони земель — 1,2 мільйони гривень, інвентаризації – на 195,6 тисяч гривень, на роботи з проведення повторної нормативно-грошової оцінки земель – 360,9 тисяч гривень.