З червня 2014 року, коли в Україні було запроваджено ініціативу землевпорядної служби про першочергове забезпечення земельними ділянками учасників АТО та членів родин загиблих військовослужбовців, на Рівненщині надано 2665 дозволів на розроблення проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок загальною площею 392,2 гектари.

Учасники АТО планують використовувати землю під будівництво та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд 1613 ділянок площею 161,5 гектарів, для ведення садівництва 845 ділянок площею 88,9 гектарів і 207 земельних ділянок площею 141,8 гектарів – для ведення особистого селянського господарства.

Усього із заявами про отримання земельної ділянки до територіальних органів землевпорядної служби та органів місцевого самоврядування області звернулося 5131 захисник Батьківщини. Найбільше бажання отримати земельні ділянки учасники АТО виявили у м. Рівному 1525, Рівненському 942, Здолбунівському 407 та 365 у Костопільському районах. Всі клопотання учасників АТО розглядаються у стислі терміни в першочерговому порядку.

Однак, органами місцевого самоврядування надано 80 відмов у наданні дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельних ділянок у власність учасникам АТО та членам родин загиблих військовослужбовців. Основна причина відмов — це відсутність вільних земельних ділянок під будівництво та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (відсутність генерального плану).

Довідково:

Надання у власність земельних ділянок учасникам АТО здійснюється у порядку, визначеному статтею 118 Земельного кодексу України, за умови, що такий громадянин не скористався своїм правом на безоплатне отримання у власність земельної ділянки відповідного цільового призначення та надав документ, який посвідчує його участь в АТО.