Упродовж поточного періоду 2018 року державні інспектори Головного управління Держгеокадастру у Рівненській області провели  1216 перевірок дотримання вимог земельного законодавства. За результатами перевірок виявлено 738 порушень вимог земельного законодавства.

З початку року винесено 664 постанови про накладення адміністративних стягнень у вигляді штрафів на загальну суму 140,6 тис.грн. На даний час сплачено та надійшло до державного бюджету 143,8 тис.грн. з врахуванням раніше накладених стягнень, які стягнуто Державною виконавчою службою.

Цьогоріч від втрат сільськогосподарського та лісогосподарського виробництва до бюджетів різних рівнів надійшло 5,7 млн.грн, з них до обласного бюджету –1,4 млн.грн; районних бюджетів – 0,8 млн.грн. та 3,5 млн.грн – до місцевих бюджетів.

Як повідомив Ростислав Корзун, заступник начальника ГУ: «Розмір нарахованої шкоди, заподіяної внаслідок самовільного зайняття земельних ділянок, використання земельних ділянок не за цільовим призначенням, зняття ґрунтового покриву без спеціального дозволу у Рівненській області становить 1,5 млн.грн. Державними інспекторами ГУ вжито заходів для своєчасної виплати коштів до бюджетів місцевих рад, на сьогоднішній день ця сума сплачена майже 100 %».

Крім того, з початку року державні інспектори ГУ розглянули 370 звернень громадян і юридичних осіб, а також 305 звернень органів прокуратури та інших правоохоронних органів.