Одне з пріоритетних завдань яке постало цьогоріч в органах земельних ресурсів, передача земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності у комунальну власність об’єднаних територіальних громад, відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від 31 січня 2018 року № 60-р.

З метою виконання вищезазначеного розпорядження, у 2018 році проводиться інвентаризація на території 25 об’єднаних територіальних громад області несформованих земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності.

На сьогоднішній день проведено інвентаризацію земель сільськогосподарського призначення державної власності на території 19 сільських (селищних) рад області та затверджено наказами Головного управління матеріали інвентаризації 1152 земельних ділянок загальною площею 6074,8 га.

Роботи щодо інвентаризації земель сільськогосподарського призначення державної власності в області продовжуються. Процес передачі земель завершиться до кінця 2018 року.

Як повідомив начальник ГУ Держгеокадастру у Рівненській області, Мигаль Роман: «ГУ взяло на себе організацію робіт із оформлення земельних ділянок, разом з ДП «Центр державного земельного кадастру», яким виконуються роботи з інвентаризації земель сільськогосподарського призначення державної власності, затрати  ж на проведення інвентаризації компенсував Уряд. За результатами інвентаризації, ОТГ отримують належним чином оформлені земельні ділянки із кадастровими номерами та чіткими межами. Тепер все залежить від ОТГ, наскільки ефективно розпоряджатимуться землею, такі й надходження отримуватимуть до бюджетів».