З початку поточного року фахівці Управління з контролю за використанням та охороною земель Головного управління Держгеокадастру у Рівненській області здійснили 865 перевірок дотримання вимог земельного законодавства по використанню та охороні земель усіх категорій та форм власності, в результаті яких виявлено 540 порушень, з них – проведено 108 перевірок суб’єктів господарювання відповідно до річного плану здійснення заходів державного нагляду (контролю) Державною службою України з питань геодезії, картографії та кадастру на 2019 рік.

До адмінвідповідальності притягнуто 422 юридичних та фізичних особи на загальну суму штрафів понад 105 тис. грн. Внаслідок вчинених порушень щодо самовільного зайняття земельних ділянок, використання земельних ділянок не за цільовим призначенням та зняття ґрунтового покриву (родючого шару ґрунту) без спеціального дозволу земельним ресурсам заподіяна шкода на загальну суму 1 млн 355 тис. грн. Відшкодовано майже 1 млн 312 тис. грн. шкоди, внаслідок чого бюджети місцевих рад отримали додаткові надходження.

Начальник ГУ Роман Мигаль наголосив: «Аналіз стану дотримання вимог земельного законодавства переконливо показує, що ще значна частина як власників землі, так і землекористувачів земельних ділянок недбайливо, не по-господарськи ставляться до землі, збереження її ресурсного потенціалу».