На засіданні колегії Головного управління Держгеокадастру у Рівненській області під керівництвом начальника ГУ Мигаля Р.В. та заступника директора Департаменту — начальника відділу землеустрою Департаменту землеустрою, використання та охорони земель Держгеокадастру Гавлюк О. В., за участю керівників територіальних структурних підрозділів ГУ розглянули питання підсумків роботи ГУ за 2018 рік та визначили стратегію діяльності на 2019 рік.

Особливу увагу приділили питанням: продажу прав оренди на земельні ділянки сільськогосподарського призначення державної власності та реалізацію пілотного проекту – впровадження електронних земельних торгів; перетворення матеріалів Державного фонду документації із землеустрою в електронний вигляд; стану виконання робіт з дообстеження наявності та фізичного стану пунктів Державної геодезичної мережі України 1-3 класу; інвентаризації земель с/г призначення державної власності в рамках передачі земельних ділянок с/г призначення у комунальну власність ОТГ.

Ключове питання, якому було приділено значну увагу стосувалось контролю за використанням та охороною земель. Заступник начальника — начальник управління з контролю за використанням та охороною земель ГУ Ростислав Корзун, наголосив на посилення контролю за використанням земель та відслідковування фактів обробітку самовільно зайнятих земель на території області у 2019 році: “Впродовж 2017-2018 років, інспекторами управління з контролю за використанням та охороною земель на території області проведено 2121 перевірку дотримання вимог земельного законодавства, виявлено 1113 порушень, нараховано шкоди, заподіяної земельним ресурсам внаслідок порушень вимог земельного законодавства в сумі 3,8 млн.грн. та сплачено до місцевих бюджетів — 2,3 млн.грн. Сума завданої шкоди свідчить про низьку культура товаровиробників, показує, що ще значна частина як власників землі, так і землекористувачів земельних ділянок недбайливо, не по-господарськи ставляться до землі, збереження її ресурсного потенціалу. Тому у 2019 році ми посилимо контроль, притягнемо до відповідальності виробників, що здійснюють тіньовий обробіток землі та ухиляються від сплати податків”.