Державні кадастрові реєстратори територіальних підрозділів Держгеокадастру Рівненської області відкрили за 2015 рік у електронному форматі 295 037 поземельних книг. Загалом в області необхідно створити цифрові поземельні книги ще на 174 224 земельних ділянок.

З початку 2016 року державні кадастрові реєстратори Рівненщини вже опрацювали 43 674 поземельних книги, що становить 25% від плану на 2016 рік. Фактично, доступні дані про 68% від зареєстрованих у регіоні земельних ділянок.

Відкриття поземельних книг – одне з ключових завдань у сфері земельних відносин. Під час здійснення цієї операції проводиться аналіз повноти та достовірності відомостей про земельні ділянки, що переносяться з державного реєстру земель та інших кадастрів до бази ДЗК. Публічні дані про земельні ділянки надають доступ до реєстру власників земель та пришвидшують процес надання адміністративних послуг в он-лайн режимі.

Довідково:

Відповідно до ст. 25 Закону України «Про Державний земельний кадастр» поземельна книга – це документ Державного земельного кадастру, що містить відомості про земельну ділянку: кадастровий номер; площу; місцезнаходження; склад угідь; цільове призначення (категорія земель, вид використання земельної ділянки в межах певної категорії земель); нормативну грошову оцінку; інформацію про власників (користувачів) земельної ділянки відповідно до даних про зареєстровані речові права у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно; дані про бонітування ґрунтів тощо.