Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 31 серпня 2016 року № 580 «Деякі питання реалізації пілотного проекту із запровадження принципу екстериторіальності погодження проектів землеустрою щодо відведення земельної ділянки територіальними органами Державної служби з питань геодезії, картографії та кадастру» затверджено тимчасовий порядок взаємодії між територіальними органами державної служби з питань геодезії, картографії та кадастру на період реалізації пілотного проекту із запровадження принципу екстериторіальності погодження проектів землеустрою щодо відведення земельної ділянки територіальними органами Державної служби з питань геодезії, картографії та кадастру під час погодження проектів землеустрою щодо відведення земельної ділянки.

З початку цього року в рамках пілотного проекту із запровадження принципу екстериторіальності, погодження проектів землеустрою щодо відведення земельної ділянки, експертами органів Держгеокадастру у Рівненській області прийнято до опрацювання 5291 проект землеустрою з інших областей, з яких на сьогодні опрацьовано 5246 проектів. Позитивну оцінку експертів отримали 3871 проект, негативну – 1375 примірників землевпорядної документації .

На сьогоднішній день в структурі Головного управління Держгеокадастру у Рівненській області статус експерта отримали 26 осіб.

За цей же період на погодження до інших областей територіальними органами Держгеокадастру у Рівненській області направлено 5107 проектів землеустрою.

Розгляд та погодження або відмова в погодженні проектів землеустрою здійснюється працівниками територіальних органів Держгеокадастру, які вибрані за принципом випадковості системою електронного документообігу Держгеокадастру, для запобігання проявам корупції.