На Рівненщині за результатами торгів вартість річної орендної плати за користування земельними ділянками сільськогосподарського призначення на території Садівської сільської ради Гощанського району зросла майже в 5 разів.Про це повідомив начальник Головного управління Держгеокадастру у Рівненській області Роман Мигаль.

На земельному аукціоні, організованому Головним управлінням Держгеокадастру у Рівненській області, продано права оренди на земельні ділянки площею 18,4191 га, та 27,7939 га сільськогосподарського призначення державної власності на території Садівської сільської ради Гощанського району (за межами населеного пункту). Тепер місцева рада буде отримувати щорічні надходження від продажу прав оренди цих земельних ділянок у сумі щонайменше 265 тис.грн., замість початкової – 61,3 тис.грн.Стартова вартість зросла з 8 % від НГО до 36% та 33% відповідно.

– Ці результати підтверджують, що земельні торги – найбільш ефективний з економічної та організаційної точки зору механізм передачі прав оренди на земельні ділянки . Це не лише надходження додаткових коштів у місцеві бюджети, а й забезпечення чесної конкуренції й прозорого механізму надання ділянок у користування, – зазначив начальник Головного управління Держгеокадастру у Рівненській області Роман Мигаль.

Довідково:

Всього, за результатами земельних аукціонів, що відбулися з початку 2018 року, реалізувано право оренди 22 земельних ділянок державної власності загальною площею 340,6 га терміном на 7 років для ведення товарного сільськогосподарського виробництва. Розмір річної плати за користування земельними ділянками, визначений за результатами торгів, становить 822,6 тис.грн.