Директор Світового банку у справах України, Білорусі та Молдови Чімяо Фан у листі Міністру аграрної політики та продовольства України Миколі Присяжнюку та Голові Держземагентства України Сергію Тимченку за результатами візиту в Україну стосовно впровадження Проекту видачі державних актів на право власності на землю в сільській місцевості та розвитку системи кадастру підкреслив, що темпи робіт надзвичайно високі. Зокрема очільник банку зазначив, що компоненти Проекту впроваджуються згідно з графіком.
Група експертів Світового банку вражена величезним обсягом роботи щодо поліпшення якості даних, які вносяться до системи Державного земельного кадастру. На сьогодні в Україні розроблено концепцію поліпшення якості даних разом з планом заходів з урахуванням коротко-, середньо- та довгострокових пріоритетів. Ефективно працює система виявлення помилок у даних; ідентифіковані помилки були класифіковані і для кожного району згенеровані звіти про помилки у даних. На практиці методологія виправлення виявлених помилок довела життєздатність. Працівники підрозділів землевпорядної галузі на місцях організовано пройшли навчання з їх виправлення. Крім того, протестовано різні методології та програмні засоби для поліпшення якості даних.
Уряд виділив 30 мільйонів гривень на підтримку реалізації короткострокових заходів щодополіпшення якості даних. Пройшли пілотні випробування рішення з прискорення сканування, індексації/оцифрування та прив’язки державних актів до кадастрових даних, наявних сьогодні у цифровому форматі. Зараз триває їх розгортання по всій країні. Забезпечено постачання додаткових сканерів, комп’ютерів та серверів. В усіх областях в режимі двох змін скануванням, індексацією та перевіркою відповідних даних займаються 600 спеціалістів.
Кошти Проекту будуть використовуватись для постачання додаткових потужностей із зберігання даних у цифровому архіві. Продуктивність архівування складає 400 тисяч державних актів на день. На сьогодні вже переведені у цифровий формат 10,1 із 18 мільйонів державних актів на паперовому носії, з них 8 мільйонів документів вже перевірені і внесені в базу кадастрових даних. Відскановані та проіндексовані державні акти завантажуються в систему кадастру та прив’язуються до індексних кадастрових карт у тому разі, якщо на них позначено номер кадастрової ділянки. Це створює широкі можливості для подальшої автоматизації поліпшення якості даних.
“Ми хотіли би підкреслити важливість масштабної роботи, яку ще треба завершити для виконання амбітних і надзвичайно важливих планів по досягненню орієнтованих на розвиток цілей Проекту”, – наголосив представник Світового банку.