Перший заступник Голови Державного агентства земельних ресурсів України Артем Кадомський на П’ятому міжнародному семінарі LANDNET з розвитку ринку земель та консолідації земельних ділянок, що відбувся у м. Скоп’є (Республіка Македонія), представив позицію земельного відомства України з питань управління сільськогосподарськими землями та розвитку ринку земель, докладно розповів колегам про стан справ в Україні у сфері земельних відносин.
Участь у таких представницьких заходах та зустрічі з експертами, представниками земельних відомств багатьох країн світу надає широкі можливості щодо обміну досвідом з різних проектів LANDNET, а також допомагає у визначенні ефективних шляхів удосконалення законодавчої та нормативно-правової бази у сфері земельних відносин, зазначив Артем Кадомський.
Нині багато країн-кандидатів, потенційних країн-кандидатів та країн-сусідів ЄС стикаються з серйозними проблемами щодо формування структури земель сільськогосподарського призначення. Фрагментація власності і малих господарств займають серед них чільне місце. Слабкі інституційні структури призводять до незадовільного функціонування земельного ринку, що перешкоджає інвестиціям і створенню життєздатних, конкурентоспроможних сільських районів.
Крім того, нерозвинена структура земельних ресурсів має різні параметри. Мережа Farland в 2007 році прийшла до висновку, що Європа зіштовхнулася з багатьма проблемами в процесі створення своєї стійкої структури сільськогосподарських земель. Це включає як то різкі зміни ринкових умов (наприклад, лібералізація, відкрита конкуренція), так і й передбачення екологічного розвитку (виникнення повеней, лісових пожеж). Зміна клімату збільшує ризики екологічної небезпеки і ставить важливі частини екологічних систем під загрозу. Землекористування та структура земельних ресурсів є важливими основами, які визначають стійкість територій, щоб впоратися із змінами ззовні. Згадані проблеми, притаманні багатьом країнам, у тому числі членам ЄС. Україна не є винятком. Саме тому країни світу обмінюються досвідом, об’єднуються у боротьбі з новими викликами сьогодення. Яскравим прикладом тому міжнародний семінар у столиці Македонії.
Довідково:
З 2007 року мережа ФАО в країнах ЦСЄ (LANDNET) і Farland об’єдналися, створюючи відмінні умови для обміну знаннями та оновлення підходів, пов’язаних з питаннями землеволодіння.