Наразі всі міста та селища міського типу, а також 805 сіл області вже мають сучасну містобудівну документацію, повідомив заступник голови облдержадміністрації Володимир Новак. За його словами, деякі громади замовляли нові генплани, а інші, щоб не витрачати додаткові гроші, модернізували існуючі. Так за останні роки на Рівненщині розробили 55 схем планування сільських рад, а також продовжили термін використання для 15 схем планування територій районів.
Водночас громади мають 127 нових генеральних планів, ще 107 нині на завершальній стадії розробки. Саме осучаснена містобудівна документація є запорукою розвитку кожного населеного пункту зокрема та області в цілому, зазначив Володимир Новак. Адже завдяки їй люди зможуть безперешкодно отримати земельні ділянки для будівництва. Крім того, це дозволить пожвавити земельний ринок та залучити кошти в найбільш інвестиційно-привабливі території, оскільки пропонувати під зведення житла, шкіл, дитсадків, ФАПів, спортзалів, реалізації інших соціальних чи бізнесових проектів можна лише ті земельні ділянки, які мають відповідне призначення в містобудівній документації.
Тим часом 178 малочисельних населених пунктів не замовляють генпланів, посилаючись на неперспективність. Тож Володимир Новак поставив завдання тамтешнім очільникам визначитися, чи працюватимуть вони задля розвитку території і розроблятимуть містобудівну документацію, чи прийматимуть рішення про приєднання нечисельних сіл до більш перспективних.
Прес-служба Рівненської облдержадміністрації