34Цього року у 19 областях завершено проведення первинної нормативної грошової оцінки земель населених пунктів. Держземагентство України щоденною кропіткою працею доводить, що вкладені кошти у реформування земельних відносин, оновлення нормативної грошової оцінки земель, що слугує базою оподаткування, призвели до суттєвого збільшення надходжень до місцевих бюджетів та державної скарбниці. Так, за результатами  минулого року показники з нормативної оцінки земель  перевершують сумарні обсяги робіт, які були виконані за чотирнадцять минулих років.

Наразі повністю первинну нормативну грошову оцінку земель проведено у Києві і Севастополі, населених пунктах Волинської, Донецької, Закарпатської, Івано-Франківської, Київської, Кіровоградської, Львівської, Одеської, Полтавської, Рівненської, Сумської, Тернопільської, Херсонської, Хмельницької, Черкаської, Чернівецької областей та Автономної Республіки Крим. Усього залишилось провести нормативну грошову оцінку земель у 251 населеному пункті у 8 областях.

При цьому повторну нормативну грошову оцінку земель населених пунктів проведено у 1588 поселеннях. Найкращі показники виконання цих робіт у Львівській (621), Тернопільській (244), Сумській (133) і Луганській (122) областях.

– Загалом залишилося завершити роботи з оновлення показників оцінки земель у 9,3% населених пунктів від загальної кількості, – наголосив на нараді Голова Держземагентства України Сергій Тимченко та наказав прискорити роботи з проведення робіт з нормативної грошової оцінки земель.

***

З початку 2013 року в порядку відшкодування втрат сільсько- і лісогосподарського виробництва нараховано 25,4 млн гривень. Фактично до бюджетів різних рівнів з урахуванням надходжень за попередні роки спрямовано 28,9 млн гривень.

На спеціальних рахунках відповідних місцевих рад станом на 30.05.2013 знаходиться 548 млн грн, з них на депозитних рахунках в установах банку 137,3 млн грн (25,1%), що надійшли в порядку відшкодування втрат сільськогосподарського і лісогосподарського виробництва.

Станом на 30.05.2013 використано 35,7 млн грн, з них на освоєння земель для сільськогосподарських та лісогосподарських потреб – 71,2 тис. грн (0,2%), на поліпшення сільськогосподарських та лісогосподарських угідь – 1,8 млн грн (5%), на розроблення робочих проектів землеустрою з охорони земель – 1,2 млн грн (3,3%), на проведення заходів з охорони земель відповідно до розроблених робочих проектів землеустрою – 4,6 млн грн (13%), на проведення нормативної грошової оцінки земель – 9 млн грн (25,3%), на інвентаризацію земель – 14,1 млн грн (39,6%), на інші заходи – 4,9 млн грн (13,6%).

Загалом цього року вилучено із сільськогосподарського та лісогосподарського виробництва 553,86 га земель, з них 506,58 га (91,5%) – сільськогосподарські угіддя та 47,28 га (8,5%) – лісові угіддя. На цьому на  нараді наголосив Голова Держземагентства України Сергій Тимченко і закликав землевпорядників зосередити зусилля на роботі щодо ефективного і раціонального використання цих коштів заради збереження нашого безцінного національного багатства – земель та покращення їх якості.