Відносини пов’язані з орендою землі регулюються Земельним кодексом України, Цивільним кодексом України, Законом України “Про оренду землі”, іншими нормативно-правовими актами прийнятими відповідно до них, а також договором оренди землі.
Ст. 15 Закону України “Про оренду землі” містить положення, які визначають істотні умови договору оренди землі. Зокрема до істотних умов договору оренди землі належить об’єкт оренди (кадастровий номер, місце розташування та розмір земельної ділянки). Відсутність у договорі оренди землі однієї з істотних умов, передбачених вищезазначеною статетею, а також порушення інших вимог Закону України “Про оренду землі” є підставою для відмови в державній реєстрації договору оренди, а також для визнання договору недійсним відповідно до закону.
Разом з тим, ст. 3 Цивільного кодексу України визначає загальні засади цивільного законодавства, зокрема п. 6 вказує, що загальними засадами цивільного законодавства є справедливість, добросовісність та розумність.
Якщо власник земельної ділянки укладає декілька договорів оренди земельної ділянки із різними юридичними особами з приводу одного ж і того ж об’єкту оренди він свідомо порушує загальні засади цивільного законодавства. Такими своїми діями він вводить в оману орендарів, які погоджуються на укладення договору оренди і не здогадуються про існування ще кількох орендарів із підписаними договорами. Здійснюючи такі дії, недобросовісний орендодавець, свідомо завдає збитків орендарям, які полягають у тому, що вони не можуть зареєструвати даний договір оренди земельної ділянки і таким чином надати йому чинності, а через те, що договір не набув чинності, орендарі не можуть приступити до обробки земельної ділянки.
З метою уникнення майбутніх спорів при державній реєстрації договорів оренди земельної ділянки у ситуаціях, коли один і той самий власник земельної ділянки (недобросовісний орендодавець), укладає однакові договори оренди однієї ж земельної ділянки з різними орендарями, вважаємо за необхідне здійснювати державну реєстрацію договору оренди у присутності власника земельної ділянки. В даному випадку реєстрації буде підлягати той договір оренди земельної ділянки на який вкаже орендодавець. Своєю присутністю орендодавець підтвердить, що його волевиявлення є вільним та відповідає його внутрішній волі (ч.3 ст.203 Цивільного кодексу України), також це буде підтвердженням того, що орендодавець бажає щоб даний правочин був спрямований на реальне настання правових наслідків, що обумовлені ним (ч.5 ст.203 Цивільного кодексу України).