Цього року Державним бюджетом України передбачено 200 млн гривень на проведення робіт з інвентаризації земель. Про такий рівень фінансування землевпорядники лише мріяли, – зазначив заступник Голови Держземагентства України Євген Бердніков на брифінгу, який передував прямій телефонній лінії Кабінету Міністрів України. – Таким чином, у 2013 році передбачається провести інвентаризацію земель на площі 1,6 млн гектарів.
Уперше з початку земельної реформи проведення робіт з інвентаризації земель належним чином профінансовано, що дасть змогу забезпечити наповнення місцевих та державного бюджетів, вирішити низку соціальних питань та забезпечити сталий розвиток села.
Так, станом на 01.07.2013 за межами населених пунктів інвентаризацію земель несільськогосподарського призначення проведено на площі 8266,32 тис. га, що становить 78,6% від їх загальної площі. На завершальному етапі роботи з інвентаризації земель несільськогосподарського призначення за межами населених пунктів у Чернігівській (98,2%), Вінницькій (97%), Луганській (95,6%), Тернопільській (92,8%), Запорізькій (89,1%), Миколаївській (88,5%), Херсонській (88,5%), Житомирській (88,4%), Кіровоградській (86,9%), Харківській (82,2%), Одеській (80,3%), Волинській (79%), Черкаській (78,8%) областях та м. Севастополі (88,4%).
Завершені роботи з інвентаризації земель несільськогосподарського призначення за межами населених пунктів у Закарпатській, Чернівецькій областях. Готуються відзвітувати про закінчення цих робіт землевпорядники Рівненщини (99,7%).
Крім того, проведено інвентаризацію земель населених пунктів на площі 4982,04 тис. га, що становить 66,3% від загальної площі.
У першому півріччі 2013 року проведено інвентаризацію земель на загальній площі 235 тис. га, в тому числі: 70,21 тис. га – земель населених пунктів; 164,79 тис. га – земель несільськогосподарського призначення за межами населених пунктів.
Загалом, виконання робіт з інвентаризації земель дасть змогу поповнити інформаційну базу для ведення Державного земельного кадастру, законодавчо врегулювати земельні відносини, раціонально використовувати земельні ресурси, а також додатково виявити платників земельного податку, що суттєво поповнить бюджети різних рівнів. При цьому, доречно наголосити, що ці питання безпосередньо пов’язані з виконанням робіт з розмежування земель державної і комунальної власності, проведення нормативної грошової оцінки земель. В умілих руках цей інструмент дасть позитивні наслідки у вирішенні багатьох державних проблем.
Євген Бердніков надав фахові консультації та вичерпні відповіді громадянам, які звернулися за допомогою на урядову «гарячу» лінію.