Проект
Про затвердження розмірів плати
Відповідно до пункту 21 Повноважень центральних органів виконавчої влади, Ради міністрів Автономної Республіки Крим, обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій, виконавчих органів міських рад щодо регулювання цін і тарифів на окремі види продукції, товарів і послуг, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 25 грудня 1996 р. № 1548.
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити розміри плати за деякі послуги, що додаються.
2. Установити, що:
2.1. Розмір плати за послуги, затверджені пунктом 1 цього наказу, починаючи з 1 січня 2012 р. визначається за формулою:
Рп = Бво х Кі,
де Рп – розмір плати за послугу починаючи з 1 січня 2012 р.;
Бво – базовий розмір плати за послугу, затверджений пунктом 1 цього наказу;
Кі – коефіцієнт індексації, який дорівнює середньорічному темпу зростання величини індексу інфляції за 2011 рік та наступні роки, що визначається Державною службою статистики України.
Якщо значення Кі не перевищує одиниці, індексація не проводиться.
2.2. Кошти, що надходять як плата за надання державними підприємствами, які належать до сфери управління Держземагентства, послуг, затверджених пунктом 1 цього наказу, зараховуються на їх поточні рахунки, відкриті в установах банків, і використовуються виключно на забезпечення надання цих послуг та розвиток автоматизованої системи державного земельного кадастру.
3. Керівникам територіальних органів Держземагентства та державних підприємств, що належать до сфери управління Держземагентства, забезпечити неухильне виконання цього наказу.
4. Департаменту державного земельного кадастру (Славін І.В.) забезпечити подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України в установленому законодавством порядку.
5. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.
6. Контроль за виконанням цього наказу покласти на Першого заступника Голови Держземагентства Кадомського А.М.
Голова І.Ю. Лисенко
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Державного агентства
земельних ресурсів України
№
РОЗМІРИ ПЛАТИ ЗА ДЕЯКІ ПОСЛУГИ
|
№ з/п |
Найменування послуги |
Вартість, гривень, без урахування податку на додану вартість |
|
1. |
Формування файлу обміну даними про результати робіт із землеустрою в електронному вигляді (обмінного файла) |
98 |
|
2. |
Формування файлу обміну даними про результати робіт з оцінки земель в електронному вигляді (обмінного файла) |
71 |
|
3. |
Перевірка файлу обміну даними про результати робіт із землеустрою в електронному вигляді (обмінного файла), файлу обміну даними про результати робіт з оцінки земель в електронному вигляді (обмінного файла) |
45 |
|
4. |
Заповнення бланка/додатка до бланка державного акта на право власності на земельну ділянку або на право постійного користування земельною ділянкою з використанням автоматизованої системи державного земельного кадастру |
35 |
|
5. |
Внесення відомостей до автоматизованої системи державного земельного кадастру |
22 |
|
6. |
Пошук та надання інформації з автоматизованої системи державного земельного кадастру в паперовому або електронному вигляді про стан: |
|
|
здійснення державної реєстрації земельної ділянки та державного акта на право власності на земельну ділянку; державного акта на право постійного користування земельною ділянкою; договору оренди (суборенди) земельної ділянки (її частини); обмеження використання земельної ділянки; земельного сервітуту; емфітевзису; суперфіцію |
Оперативне отримання відомостей – 13 За отримання відомостей у строки та порядку, передбаченому Законами України «Про інформацію», «Про звернення громадян», плата не стягується |
|
|
формування витягу з Поземельної книги; державного земельного кадастру |
||
|
визначення кадастрового номера земельної ділянки |
||
|
7. |
Пошук та надання інформації з автоматизованої системи державного земельного кадастру шляхом надсилання SMS повідомлення про стан: |
|
|
здійснення державної реєстрації земельної ділянки та державного акта на право власності на земельну ділянку; державного акта на право постійного користування земельною ділянкою; договору оренди (суборенди) земельної ділянки (її частини); обмеження використання земельної ділянки; земельного сервітуту; емфітевзису; суперфіцію |
9 |
|
|
формування витягу з Поземельної книги; державного земельного кадастру |
||
|
визначення кадастрового номера земельної ділянки |
||
|
8. |
Абонентська плата за використання інформаційних сервісів автоматизованої системи державного земельного кадастру або програмного забезпечення для формування файлу обміну даними про результати робіт із землеустрою в електронному вигляді (обмінного файла), файлу обміну даними про результати робіт з оцінки земель в електронному вигляді (обмінного файла) |
160 (до 100 звернень до автоматизованої системи/програмного забезпечення) При місячній кількості звернень одним абонентом до автоматизованої системи/програмного забезпечення понад 100 раз до розміру тарифу застосовується коефіцієнт К = 2 |
Директор департаменту
державного земельного кадастру І.В. Славін
АНАЛІЗ РЕГУЛЯТОРНОГО ВПЛИВУ
до проекту наказу Державного агентства земельних ресурсів України
«Про затвердження розмірів плати»
1. Визначення проблеми, яку буде розв’язано шляхом державного регулювання
Постановами Кабінету Міністрів України від 09.09.2009 № 1021 «Про затвердження порядків ведення Поземельної книги і Книги записів про державну реєстрацію державних актів на право власності на земельну ділянку та на право постійного користування земельною ділянкою, договорів оренди землі» та від 18.08.2010 № 749 «Про затвердження Тимчасового порядку присвоєння кадастрового номера земельній ділянці», й іншими нормативно-правовими актами, що регулюють земельні відносини, передбачено надання таких платних послуг:
– формування файлу обміну даними про результати робіт із землеустрою/ оцінки земель в електронному вигляді (обмінного файла);
– перевірка файлу обміну даними про результати робіт із землеустрою в електронному вигляді (обмінного файла), файлу обміну даними про результати робіт з оцінки земель в електронному вигляді (обмінного файла);
– заповнення одного бланка/додатка до бланка державного акта на право власності на земельну ділянку або на право постійного користування земельною ділянкою з використанням автоматизованої системи державного земельного кадастру;
– внесення відомостей до автоматизованої системи державного земельного кадастру;
– пошук та надання інформації з автоматизованої системи державного земельного кадастру.
Проте, на даний час економічно – обґрунтована вартість зазначених послуг не встановлена.
У зв’язку із наведеним необхідним є прийняття нормативно-правового акта Держземагентства, який би врегулював це питання.
2. Цілі державного регулювання
Проект наказу Держземагентства «Про затвердження розмірів плати» (далі – Проект наказу) спрямований на встановлення розмірів плати за вищезазначені послуги.
3. Визначення та оцінка прийнятних альтернативних способів досягнення цілей, аргументація переваг обраного способу
Існують наступні альтернативи:
1) збереження так званого «статусу – кво», що спричинить негативний вплив на діяльність суб’єктів господарювання та фізичних осіб;
2) врегулювання вищезазначеної проблеми шляхом прийняття Проекту наказу. Зазначене позитивно вплине на реалізацію землевласниками та землекористувачами своїх прав на земельні ділянки.
Таким чином, єдиним способом виходу із ситуації, що склалася, є прийняття Проекту наказу. Такий спосіб відповідає вимогам чинного законодавства та потребам у вирішенні проблеми. Завдяки прийняттю Проекту наказу розв’язується проблема та досягаються поставлені цілі.
4. Опис механізмів і заходів, які забезпечать розв’язання проблеми шляхом прийняття запропонованого регуляторного акта
Проектом наказу передбачається встановлення розмірів плати за:
– формування файлу обміну даними про результати робіт із землеустрою в електронному вигляді (обмінного файла);
– формування файлу обміну даними про результати робіт з оцінки земель в електронному вигляді (обмінного файла);
– перевірка файлу обміну даними про результати робіт із землеустрою в електронному вигляді (обмінного файла), файлу обміну даними про результати робіт з оцінки земель в електронному вигляді (обмінного файла);
– заповнення одного бланка/додатка до бланка державного акта на право власності на земельну ділянку або на право постійного користування земельною ділянкою з використанням автоматизованої системи державного земельного кадастру;
– внесення відомостей до автоматизованої системи державного земельного кадастру;
– пошук та надання інформації з автоматизованої системи державного земельного кадастру в паперовому або електронному вигляді про стан:
здійснення державної реєстрації земельної ділянки та державного акта на право власності на земельну ділянку, державного акта на право постійного користування земельною ділянкою, договору оренди (суборенди) земельної ділянки, земельного сервітуту, емфітевзису або суперфіцію;
формування витягу з Поземельної книги/державного земельного кадастру;
визначення кадастрового номера земельної ділянки;
– пошук та надання інформації з автоматизованої системи державного земельного кадастру шляхом надсилання SMS повідомлення про стан:
здійснення державної реєстрації земельної ділянки та державного акта на право власності на земельну ділянку, державного акта на право постійного користування земельною ділянкою, договору оренди (суборенди) земельної ділянки, земельного сервітуту, емфітевзису або суперфіцію;
формування витягу з Поземельної книги/державного земельного кадастру;
визначення кадастрового номера земельної ділянки;
використання інформаційних сервісів автоматизованої системи державного земельного кадастру або програмного забезпечення для формування файлу обміну даними про результати робіт із землеустрою в електронному вигляді (обмінного файла), файлу обміну даними про результати робіт з оцінки земель в електронному вигляді (обмінного файла).
Фінансово-економічні обґрунтування розмірів плати, зазначених у Проекті наказу, додається.
5. Обґрунтування можливості досягнення визначених цілей у разі прийняття регуляторного акта
Прийняття Проекту наказу спрямоване на встановлення розмірів плати за послуги, що визначені законодавством.
Ризику впливу зовнішніх факторів на дію регуляторного акта немає.
Реалізація вимог Проекту наказу не потребує додаткових витрат Державного бюджету України.
6. Очікувані результати прийняття акта
Аналіз вигод і витрат
|
Вигоди |
Витрати |
|
Для держави: |
|
|
1) захист майнових прав та інтересів фізичних і юридичних осіб; 2) надходження податків з отриманого прибутку. |
Витрати із державного та місцевих бюджетів відсутні |
|
Для суб’єктів господарювання: |
|
|
1) можливість отримати відповідні послуги встановленої вартості; 2) посилення гарантій державного захисту прав власників та користувачів земельних ділянок. |
|
|
Для населення: |
|
|
1) можливість отримати відповідні послуги встановленої вартості; 2) посилення гарантій державного захисту прав власників та користувачів земельних ділянок. |
|
Негативні результати не прогнозуються.
7. Обґрунтування строку чинності регуляторного акта
Строк чинності Проекту наказу не обмежений в часі.
8. Визначення показників результативності регуляторного акта
8.1. Розмір надходжень до державного та місцевих бюджетів і державних цільових фондів, пов’язаних з дією акта
Збільшення надходжень до Державного бюджету України за послуги, що надаються територіальними органами Держземагентства, а також надходжень податків з отриманого прибутку підприємствами, що належать до сфери управління Держземагентства.
8.2. Кількість суб’єктів господарювання та/або фізичних осіб, на яких поширюватиметься дія акта
Кількість суб’єктів господарювання та/або фізичних осіб, на яких поширюватиметься дія регуляторного акта необмежена.
8.3. Розмір коштів і час, що витрачатимуться суб’єктами господарювання та/або фізичними особами, пов’язаними з виконанням вимог акта
З суб’єктів господарювання та/або фізичних осіб буде стягуватись плата за виконання (надання) послуг відповідно до запропонованого Проекту наказу.
Розмір часу, що витрачатиметься у зв’язку із виконанням вимог Проекту наказу, не зміниться.
8.4. Рівень поінформованості суб’єктів господарювання та/або фізичних осіб з основних положень акта
Проект наказу після прийняття буде доведено до відома суб’єктів господарювання шляхом опублікування в офіційних друкованих виданнях, включення до електронного Єдиного державного реєстру нормативно-правових актів, розміщення на офіційному веб-сайті Держземагентства (www.dkzr.gov.ua).
9. Заходи, за допомогою яких буде здійснюватися відстеження результативності акта
Базове відстеження результативності Проекту наказу здійснюється до дня набрання ним чинності шляхом збору пропозицій і зауважень до нього та їх аналізу.
Повторне відстеження результативності регуляторного акта планується здійснити через рік після набрання ним чинності, у результаті якого відбудеться порівняння показників базового та повторного обстеження. У разі виявлення неврегульованих та проблемних питань шляхом аналізу якісних показників дії регуляторного акта ці питання будуть врегульовані шляхом внесення відповідних змін.
Періодичне відстеження здійснюватиметься раз на три роки. Установлені кількісні та якісні значення показників результативності акта порівнюватимуться зі значенням аналогічних показників, що будуть встановлені під час повторного відстеження.
Відстеження результативності регуляторного акта проводитиметься Держземагентством протягом усього строку дії регуляторного акта шляхом:
– аналізу звітів і статистичних даних відповідних структурних підрозділів Держземагентства та Центру ДЗК;
– розгляду пропозицій та зауважень, що надходитимуть до Держземагентства.
Відстеження будуть узагальнюватись та, у разі необхідності, вноситись у якості пропозицій до плану діяльності Держземагентства на відповідний рік.
Голова Державного агентства
земельних ресурсів України І.Ю. Лисенко






