ПРОЕКТ
Закон УкраЇни
Про внесення змін до Земельного кодексу України
(щодо приведення його у відповідність до вимог Закону України «Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності»)
___________________________________________________________
Верховна Рада України постановляє:
1. У Земельному кодексі України (Відомості Верховної Ради України, 2002р., № 3-4, ст. 27; № 12-13, ст. 92; 2003, № 28, ст. 213, № 30, ст. 247)
1) частину дев`яту статті 118 Земельного кодексу України доповнити новими реченнями такого змісту:
«Підставою для відмови у затвердженні проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки та надання її у власність може бути лише невідповідність його положень вимогам законів та прийнятих відповідно до них нормативно-правових актів.
Рішення про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки та надання її у власність видається безоплатно та має необмежений строк дії.».
2) частину першу статті 123 Земельного кодексу України доповнити новим реченням такого змісту:
«Рішення про надання земельної ділянки у користування видається безоплатно та має необмежений строк дії.».
3) частину шосту статті 128 Земельного кодексу України після абзацу першого доповнити новим реченням такого змісту:
«Рішення про продаж земельної ділянки видається безоплатно та має необмежений строк дії.»
4) частину третю статті 150 Земельного кодексу України доповнити новим реченням такого змісту:
«Рішення про погодження матеріалів вилучення (викупу) земельних ділянок особливо цінних земель, що перебувають у власності громадян і юридичних осіб видається безоплатно та має необмежений строк дії.».
5) У статті 186-1 Земельного кодексу України:
частину шосту доповнити новими реченнями такого змісту:
«Позитивний висновок Комісії з розгляду питань, пов’язаних з погодженням документації із землеустрою, дійсний протягом реалізації заходів, передбачених документацією із землеустрою.».
частину сьому після другого речення доповнити новим реченням такого змісту:
«Після усунення розробником (замовником) або органом, який подав Комісії документацію із землеустрою, зауважень до неї, що стали підставою для відмови у її погодженні, повторний розгляд документації із землеустрою здійснюється Комісією протягом п’яти робочих днів з дня її отримання.».
2. Цей Закон набирає чинності з дня його опублікування.
Голова
Верховної Ради України В. Литвин
Аналіз регуляторного впливу
до проекту Закону України «Про внесення змін до Земельного кодексу України
(щодо приведення його у відповідність до вимог Закону України «Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності»)»
1. Визначення проблеми, яку передбачається розв’язати шляхом державного регулювання.
Частиною першою статті 4 Закону України «Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності» встановлено, що виключно законами, які регулюють відносини, пов’язані з одержанням документа дозвільного характеру, встановлюється строк дії документа дозвільного характеру або необмеженість строку дії такого документу, платність або безоплатність його видачі, перелік підстав для відмови у видачі.
2. Цілі державного регулювання.
Проект Закону України Про внесення змін до Земельного кодексу України (щодо приведення його у відповідність до вимог Закону України «Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності») (далі – проект Закону України) розроблено з метою приведення положень Земельного кодексу України до вимог частини першої статті 4 Закону України «Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності».
3. Визначення та оцінка альтернативних способів досягнення встановлених цілей.
Альтернативних способів досягнення встановлених цілей, оскільки є пряма норма частини першої статті 4 Закону України «Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності» немає.
4. Механізм і заходи, що пропонуються для розв’язання проблеми.
Проектом Закону України пропонується:
доповнити частину дев’яту статті 118 Земельного кодексу України новими реченнями такого змісту:
«Підставою для відмови у затвердженні проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки та надання її у власність може бути лише невідповідність його положень вимогам законів та прийнятих відповідно до них нормативно-правових актів.
Рішення про передачу земельної ділянки у власність видається безоплатно та має необмежений строк дії.»;
доповнити частину першу статті 123 Земельного кодексу України новим реченням такого змісту:
«Рішення про надання земельної ділянки у користування видається безоплатно та має необмежений строк дії.»;
доповнити частину шосту статті 128 земельного кодексу України новим реченням такого змісту:
«Рішення про продаж земельної ділянки видається безоплатно та має необмежений строк дії.»
доповнити частину третю статті 150 Земельного кодексу України новим реченням такого змісту:
«Рішення про погодження матеріалів вилучення (викупу) земельних ділянок особливо цінних земель, що перебувають у власності громадян і юридичних осіб видається безоплатно, має необмежений строк дії»;
доповнити частину шосту та сьому статтю 186-1 Земельного кодексу України новими реченнями такого змісту:
«Позитивний висновок Комісії з розгляду питань, пов’язаних з погодженням документації із землеустрою, дійсний протягом реалізації заходів, передбачених документацією із землеустрою.
«Після усунення розробником (замовником) або органом, який подав Комісії документацію із землеустрою, зауважень до неї, що стали підставою для відмови у її погодженні, повторний розгляд документації із землеустрою здійснюється Комісією протягом п’яти робочих днів з дня її отримання.».
5. Можливості досягнення визначених цілей у разі прийняття регуляторного акта.
З прийняттям проекту Закону України положення Земельного кодексу України буде приведено у відповідність до вимог частини першої статті 4 Закону України «Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності».
Ризику впливу зовнішніх факторів на дію регуляторного акта немає.
Реалізація вимог запропонованого регуляторного акта не потребує додаткових витрат Державного бюджету України.
6. Очікувані результати прийняття регуляторного акта.
Очікуваними результатами затвердження регуляторного акта є:
1) встановлення безоплатності видачі документів дозвільного характеру –
рішення про передачу у власність, надання у постійне користування та оренду земельних ділянок, що перебувають у державній або комунальній власності;
рішення про продаж земельних ділянок державної та комунальної власності
рішення про погодження матеріалів вилучення (викупу) земельних ділянок особливо цінних земель, що перебувають у власності громадян і юридичних осіб, яке здійснює Верховна Рада України за поданням Верховної Ради Автономної Республіки Крим, обласних, Київської і Севастопольської міських рад;
2) встановлення необмеженості строку дії документів дозвільного характеру
рішення про передачу у власність, надання у постійне користування та оренду земельних ділянок, що перебувають у державній або комунальній власності;
рішення про продаж земельних ділянок державної та комунальної власності
рішення про погодження матеріалів вилучення (викупу) земельних ділянок особливо цінних земель, що перебувають у власності громадян і юридичних осіб, яке здійснює Верховна Рада України за поданням Верховної Ради Автономної Республіки Крим, обласних, Київської і Севастопольської міських рад;
3) встановлення терміну дії позитивного висновку Комісії з розгляду питань, пов`язаних з погодженням документації із землеустрою протягом реалізації заходів, передбачених документацією із землеустрою.
7. Обґрунтування строку чинності регуляторного акта.
Строк чинності регуляторного акта не обмежений.
8. Показники результативності регуляторного акта.
Основними показниками результативності регуляторного акта є:
розмір надходжень до державних та місцевих бюджетів фактично не змінюватиметься;
кількість суб’єктів господарювання необмежено;
розмір коштів, що витрачатимуться суб’єктами господарювання та/або фізичними особами не змінюватиметься;
рівень поінформованості – визначається на високому рівні.
9. Визначення заходів, за допомогою яких здійснюватиметься відстеження результативності регуляторного акта.
Базове відстеження результативності регуляторного акта буде здійснюватись до дати набрання чинності цього акта шляхом збору пропозицій і зауважень та їх аналізу.
Повторне відстеження планується здійснити через рік після набуття чинності регуляторного акту, в результаті якого відбудеться порівняння показників базового та повторного обстеження. У разі виявлення неврегульованих та проблемних питань шляхом аналізу якісних показників дії цього акта, ці питання будуть врегульовані шляхом внесення відповідних змін.
Періодичне відстеження здійснюватиметься раз на три роки, починаючи з дня виконання заходів з повторного відстеження, в тому числі у разі, коли дію акта, прийнятого на визначений строк, було продовжено з метою оцінки ступеня досягнення актом визначених цілей. Установлені кількісні та якісні значення показників результативності акта будуть порівнюватися із значеннями аналогічних показників, що встановлені під час повторного відстеження.
Голова
Державного агентства
земельних ресурсів України С.М. Тимченко






