Цьогоріч уперше за понад 20 років, які триває в нашій країні земельна реформа, держава виділила на неї великі кошти, – розповідає начальник головного управління Держземагентства у Рівненській області Світлана Богатирчук-Кривко у своєму інтерв’ю газеті «Рівне Вечірнє».
Рівненська область отримала близько 13 мільйонів гривень. З них 8,3 мільйона призначені на інвентаризацію земель сільгосппризначення, два мільйони гривень – на оцінку земель, щоб їх можна було передати у створений торік в державний земельний банк. Державних, не розпайованих земель у нашій області – близько 170 тисяч гектарів. Радимо сільським головам не бути пасивними й оформляти землю за межами населених пунктів як комунальну вже зараз, щоб потім мати змогу розпоряджатися нею, наприклад, здавати людям в оренду.
Заліснені ділянки, доречно було б оформити на лісові господарства. Неоформлені пасовища теж перейдуть державі, а також і не витребувані паї, яких в окремих районах – до 15% від загальної кількості.
На постійних зустрічах з громадою області ми радимо людям не зволікати з оформленням спадщини у вигляді паїв. Держземагентство націлює нас на те, щоб знайти ефективного користувача землею, а не просто власника.
У своєму інтерв’ю Світлана Кирилівна торкнулась і теми мораторію на продаж земель сільгосппризначення. –« Мораторій продовжений – до 2016 року. Гадаю, що знятий він буде після прийняття Закону «Про обіг земель сільськогосподарського призначення», який перебуває на розгляді у Верховній Раді. Сподіваюсь, що після його прийняття земельну реформу можна буде вважати завершеною в законодавчому аспекті »- підсумувала начальник Головного управління.