987З початку року станом на 26 серпня в Національній кадастровій системі (НКС) зареєстровано 692117 земельних ділянок та видано 513992 витяги з Державного земельного кадастру. Після запровадження НКС кадастрові реєстратори витрачають як на реєстрацію ділянки, так і на видачу витягів у десятки разів менше часу, ніж минулого року. З кожним днем землевпорядники прискорюють обслуговування громадян. У липні термін реєстрації земельного наділу у середньому становив 30 хвилин, що на 20 хвилин менше, ніж у січні цього року.

Тепер в органах земельних ресурсів заявник отримує витяг із Державного земельного кадастру у середньому за 20 хвилин. На початку року термін надання  цих послуг  становив 40 хвилин.

«Ми і надалі продовжуватимемо удосконалювати Національну кадастрову систему. З кожним днем розширюється функціональні можливості НКС, прискорилось обслуговування громадян, в територіальних органах земельних ресурсів створено комфортні умови для відвідувачів. Тотальна комп’ютеризація та автоматизація виробничих процесів звела до мінімуму спілкування чиновника та заявника. А це найбільш результативний та дійовий шлях щодо подолання корупції у земельній сфері. Ми абсолютно відкриті у роботі. До прикладу, практично  уся наявна інформація про земельні ділянки, яку, відповідно до чинного законодавства, можна оприлюднити – у вільному доступі на  Публічній  кадастровій карті. З початку року зафіксовано понад три мільйони переглядів цієї сторінки веб-порталу Держземагентства», – зазначив Голова Держземагентства України Сергій Тимченко під час наради.

Слід додати, що у 2013 році завдяки спрощенню процедури та автоматизації процесів плата за державну реєстрацію земельної ділянки скоротилася з 93 грн до 65 грн, а за видачу витягу – з 71 до 53 гривень.