Головне управління Держземагентства в Рівненській області із першого січня нинішнього року підпорядковується вже не Мінагрополітики, а Міністерству регіонального будівництва. Крім того, нині територіальний орган Держземагентства на Рівненщині проходить стадію реорганізації. Його замінить нова структура – Держгеокадастр.

Кабінет Міністрів України вже затвердив відповідне положення. Таку інформацію під час підсумкової колегії управління Держземагентства в області озвучила його очільник Світлана Богатирчук-Кривко.
  
За інформацією очільника головного управління Держземагентства в Рівненській області Світлани Богатирчук-Кривко, на реалізацію заходів обласної та районних програм у сфері земельних відносин, а також використання та охорони земель у минулому році із місцевих бюджетів було виділено майже чотири з половиною мільйони гривень.

Світлана Богатирчук-Кривко, начальник ГУ Держземагентства в Рівненській області: “За дані кошти було виконано робіт з охорони земель на 2,4 міл. грн. Це 56%. Проведення нормативної грошової оцінки земель населених пунктів – 22%. Інвентаризація – 15%, розширення встановлених меж населених пунктів – 4%”.

Найбільше коштів на впровадження земельної реформи у минулому році використали Рівненський, Володимирецький та Сарненський райони краю. Найгірше у цьому плані спрацював Радивилівський район. Володимиреччина також є лідером у сфері надходжень до місцевих бюджетів від орендної плати за користування земельними ділянками, а також від сплати земельного податку. Загалом у минулому році від використання земель до державного та місцевих бюджетів надійшло понад сто шістдесят мільйонів гривень. Обговорювали під час засідання колегії і питання виділення ділянок учасникам війни на Донбасі. За словами Світлани Богатирчук-Кривко, нині головне управління Держкомзему виділило ділянок вже більше, аніж сількі та міські ради області разом узяті.

Світлана Богатирчук-Кривко, начальник ГУ Держземагентства в Рівненській області: “Звернулася 1681 людина. 465 отримали дозволи і документи вже виготовляються. Не надано жодної земельної ділянки поки у місті Рівне (є 765 звернень) та у місті Дубно (101 звернення). 27 відмов по сільрадах у Рівненському районі”.

Крім того, кажуть у Держземагентстві, у минулому році вони на сто відсотків завершили оцифрування та впорядкування картографічних матеріалів та правовстановлюючих документів на землю за усі двадцять три роки проведення земельної реформи.

За матеріалами інформаційної програми “День” телеканалу РТБ: http://rtb.rv.ua/company/tele/video/6869