В Головному управлінні Держземагентства у Рівненській області на даний час працює 71 працівник. В територіальних органах Держземагентства у Рівненській області працює 294 працівника.

Станом на 01.12.2013 до Головного управління Держземагентства у Рівненській області призначено всього 11 осіб на посади державних службовців, з них: 6 осіб – за результатами успішного проходження конкурсного відбору та спеціальної перевірки щодо осіб, які претендують на зайняття посад державних службовців; 2 особи – з кадрового резерву; 3 особи – за переведенням з іншого органу. Станом на 01.12.2013 звільнено всього 5 осіб, з них: 2 особи – за угодою сторін (п.1 ст.36 КЗпПУ); 3 особи – у зв’язку із переведенням до іншого органу.

В територіальних органах Держземагентства в Рівненській області призначено всього 66 осіб, з них: 45 – за результатами успішного проходження конкурсного відбору та спеціальної перевірки щодо осіб, які претендують на зайняття посад державних службовців; 8 – за результатами стажування; 2 особи – з кадрового резерву; 11 осіб – з інших підстав. Станом на 01.11.2013 звільнено всього 16 осіб, з них: 7 осіб – за угодою сторін (п.1 ст.36 КЗпПУ); 8 осіб – у зв’язку із переведенням до іншого органу, 1 особа – з інших підстав.

Станом на 01.12.2013 оголошено та проведено один конкурс на заміщення вакантних посад державних службовців у Головному управлінні Держземагентства у Рівненській області, за результатами якого 3 особи призначено на відповідні посади. Решту зараховано до кадрового резерву для державної служби.

Станом на 01.12.2013 із 68 фактично працюючих державних службовців Головного управління чоловіків – 25 (37% фактичної чисельності), жінок –     43 (63% фактичної чисельності). Із загальної чисельності фактично працюючих державних службовців Головного управління 45 осіб (66%) – молодь віком до 35 років. 99% фактичної чисельності державних службовців Головного управління мають повну вищу освіту, з них 3 особи – другу вищу освіту за напрямом підготовки «Державне управління», 1 особа – другу вищу освіту за напрямом підготовки «Державна служба».

З 294 працівників територіальних органів Держземагентства у Рівненській області повну вищу освіту мають 246 спеціалістів (84%), неповну вищу освіту – 23 спеціалісти (8%), базову вищу освіту – 19 спеціалістів (6%), середню освіту – 6 спеціалістів (2%) – це кур’єри та водії управлінь. За напрямом підготовки землевпорядну освіту мають 201 спеціаліст (68%), економічну – 36 спеціалістів (12%), юридичну освіту – 27 спеціалістів (9%), державне управління – 3 спеціаліста (1%), державна служба – 2 спеціаліста (0,7%). В т.ч. два керівники територіальних органів Держземагентства в області мають другу вищу освіту за напрямом підготовки «Державне управління. Крім того, 5 працівників землевпорядної служби області (з них: 2 керівника територіальних органів, 2 керівника структурних підрозділів) навчаються в Національній академії державного управління при Президентові України.

В Головному управлінні Держземагентства у області працює                    22 працівника віком до 28 років (32% до загальної чисельності). Як правило, у минулому це кращі студенти землевпорядних відділень вищих навчальних закладів, які успішно пройшли конкурсний відбір на посади державних службовців.

У 2013 році з нагоди відзначення професійних свят 73 працівника землевпорядної служби області отримали відзнаки, а саме:

– нагороджено Грамотою Верховної Ради України – 1 особу;

– нагороджено нагрудним знаком Держземагентства України «Знак пошани» – 4 особи;

– нагороджено Грамотою Держземагентства України – 7 осіб;

– нагороджено Подякою Держземагентства України – 2 особи;

– нагороджено Почесною грамотою Головного управління Держземагентства у Рівненській області – 52 особи;

– нагороджено Почесною грамотою Рівненської обласної державної адміністрації – 6 осіб;

– нагороджено цінним подарунком Рівненської обласної ради – 1 особу.

У 2013 році згідно із затвердженим наказом Головного управління від 18.01.2013 № 07 планом-графіком підвищення кваліфікації працівників територіальних органів Держземагентства області на 2013 рік до Львівського національного аграрного університету направлено та підвищено кваліфікацію       4 фахівця, до навчально-наукового інституту післядипломної освіти Національного аграрного університету біоресурсів і природокористування України (м.Київ) направлено та підвищено кваліфікацію 15 фахівців.

На короткотермінових семінарах підвищили кваліфікацію 9 працівників державної землевпорядної служби області.

Крім того, 57 осіб підвищили кваліфікацію на базі Рівненського обласного центру підготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ та організацій.

Також 49 спеціалістів Головного управління та його територіальних органів пройшли підвищення кваліфікації в Державній екологічній академії післядипломної освіти та управління.

Виконання плану-графіку підвищення кваліфікації працівників територіальних органів Держземагентства Рівненської області становить 100%.

На виконання постанови Кабінету Міністрів України від 19 вересня 2007 року № 1152 «Про проведення щорічного Всеукраїнського конкурсу «Кращий державний службовець» та наказу Держземагентства України від 13 березня 2013 року № 115 «Про проведення першого туру щорічного Всеукраїнського конкурсу «Кращий державний службовець» 23 квітня 2013 року в Головному управлінні Держземагентства у Рівненській області проведено перший тур Всеукраїнського конкурсу “Кращий державний службовець”. Конкурс, який пройшов у приміщенні Головного управління, відбувся за участю державних службовців Головного управління та його територіальних органів. У конкурсі взяли участь 6 державних службовців.

Проаналізовано кількісний і якісний склад працівників, які перебувають на посадах головних спеціалістів з питань кадрової роботи та державної служби в територіальних органах Держземагентства області. З 17 районів в 13 ця посада заповнена, в 4 районах дані посади вакантні. Обов’язки кадровика виконує інший спеціаліст.

Освітній рівень:

– повну вищу освіту мають 16 спеціалістів, один спеціаліст має неповну вищу освіту, з 16 спеціалістів юридичну освіту мають 7 спеціалістів.

Освіту за напрямком підготовки «Державна служба або державне управління» не має жоден спеціаліст.