Начальник ГУ Роман Мигаль наголосив: «Аналіз стану дотримання вимог земельного законодавства переконливо показує, що ще значна частина як власників землі, так і землекористувачів земельних ділянок недбайливо, не по-господарськи ставляться до землі, збереження її ресурсного потенціалу».

Так, протягом 2018 року державними інспекторами управління з контролю за використанням та охороною земель ГУ проведено 1473 перевірки дотримання вимог земельного законодавства при використанні та охороні земель усіх категорій та форм власності, в результаті яких виявлено 837 порушень на площі 7 тис. га. На усунення виявлених порушень видано 738 приписів, оформлено 724 протоколи про адміністративні правопорушення та винесено 723 постанови про накладення адміністративних стягнень на загальну суму 153 тис. грн.

Внаслідок вчинених порушень щодо самовільного зайняття земельних ділянок, використання земельних ділянок не за цільовим призначенням та зняття ґрунтового покриву (родючого шару ґрунту) без спеціального дозволу земельним ресурсам заподіяна шкода на загальну суму 1,65 млн. грн.

Штрафи та шкода відшкодовані майже в повному обсязі, внаслідок чого бюджети місцевих рад отримали додаткові надходження.

Для забезпечення раціонального використання і охорони земель, збереження і відтворення їх корисних властивостей, спеціалісти управління наполегливо працюють над забезпеченням вимог Земельного кодексу України, Кодексу України про адміністративні правопорушення та пошуком сучасних підходів до формування у населення бережливого відношення до землі як національного багатства країни.