5689– Земельна реформа – одна з ключових у нашій державі. Її мета – запусти землі сільськогосподарського призначення в економічний обіг і тим самими дати поштовх розвитку економіки країни, аграрно-промислового комплексу, відродженню українського села, – розповів журналістам Голова Державного агентства земельних ресурсів України Сергій Тимченко. Зокрема, відповідаючи на запитання щодо Громадської платформи, ініціатором створення якої виступили Дніпропетровська Асоціація органів місцевого самоврядування та низка громадських організацій.

– Тільки спільними зусиллями ми зможемо завершити земельну реформу і прийняти закон про ринок земель по справжньому народний, який буде відповідати інтересам держави дрібного, середнього бізнесу, інтересам усіх суб’єктів земельних відносин. Тому я особисто братиму участь в діяльності Громадської платформи і робитиму все можливе, щоб реформа була максимально відкритою та прозорою, – повідомив очільник земельного відомства.

На його переконання, одним з фінальних акордів земельної реформи має стати ухвалення законопроекту «Про ринок земель». Ще є час для його обговорення та внесення поправок.

– Всім відомо, що за 20 років реформування земельної галузі сформувалася щільна група ділків, яким вигідні тіньові схеми обробки землі, відсутність інвентаризації і розмежування, які заробляють капітали на не облікованих землях, на тому, що не прописані правила ведення аукціонів. У 2013 році мораторій припиняє свою дію. Сьогодні кожен день затягування закону про ринок землі – це 10 кроків назад до сірого земельного ринку, тіньових схем, деградації українського села, – зазначив Сергій Тимченко.