Звертаємо увагу власників і користувачів земельних ділянок усіх форм власності!

Для ефективного податкового адміністрування нарахування та справляння плати за землю відомості Державного земельного кадастру повинні містити коректну інформацію про цільове призначення земельної ділянки.

Наявність помилок у цільовому призначенні може спричиняти недоотримання коштів місцевими бюджетами та некоректне нарахування податкових зобов’язань для фізичних і юридичних осіб.

На сьогодні до Державного земельного кадастру відомості про цільове призначення земельної ділянки вносяться виключно у вигляді коду цільового призначення, який має формат XX.XX (5 символів включаючи крапку). Внесення разом з кодом письмової назви цільового призначення є порушенням формату внесення даних, та потребує виправлення.

Код цільового призначення має відповідати Класифікатору видів цільового призначення земельних ділянок (далі – Класифікатор) (додаток 59 до Порядку ведення державного земельного кадастру, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17 жовтня 2012 р. № 1051, далі – Порядок).

Однак, бувають випадки, коли цільове призначення земельної ділянки визначено згідно із документами, які набрали чинності до прийняття постанови Кабінету Міністрів України від 17 жовтня 2012 р. № 1051 «Про затвердження Порядку ведення Державного земельного кадастру», а саме:

• Український класифікатор цільового використання землі, затверджений листом Державного комітету по земельних ресурсах від 24 квітня 1998 р. № 14-1-7/1205,

• Класифікація видів цільового призначення земель, затверджена наказом Державного комітету України із земельних ресурсів від 23.07.2010 № 548.

Розглянемо варіанти приведення відомостей про цільове призначення земельної ділянки у відповідність до діючого Класифікатора видів цільового призначення земельних ділянок.

Джерела:

Ознайомитись з повною презентацією можна за посиланням:

https://rivnenska.land.gov.ua/wp-content/uploads/2024/06/kadastr-zmina-czilovogo-prezentacziya.pptx