Міністерство оборони України та Держгеокадастр у 2021 році розпочнуть інвентаризацію земель оборони. Таке рішення було прийнято за результатами зустрічі заступника Міністра оборони України Ігоря Халімона з Головою Держгеокадастру Романом Лещенком.

Нагадаємо, напередодні, 5 жовтня, між відомствами був підписаний Меморандум про співпрацю, метою якого є об’єднання зусиль для внесення до Державного земельного кадастру відомостей про ділянки, які належать до земель оборони, їх кількісних та якісних характеристик.

Під час зустрічі заступник Міністра оборони Ігор Халімон озвучив ряд проблем, із якими стикнулось оборонне відомство під час оформлення земель.

Так, нині існують труднощі щодо отримання дозволів від обласних адміністрацій на розробку проєктів землеустрою. У деяких випадках цей процес затягується, надаються безпідставні відмови, зважаючи на формальні ознаки, − зазначив заступник Міністра оборони України.

Зі свого боку Роман Лещенко підтримав пропозицію Міноборони щодо надання дозволів на проведення інвентаризації земель оборони у формі наказів Держгеокадастру.

Тож, уже незабаром квартирно-експлуатаційні частини зможуть подати списки земель, які потребують оформлення, і розв’язати цю проблему на місцях, − відмітив Роман Лещенко.

Під час наради сторони обговорили також проблему оформлення документації для земель Сколівського лісництва, де розміщена спортивна база Міністерства оборони «Тисовець», на якій тренуються українські олімпійці.

Уже третій рік там триває процес оформлення землі, але «віз і нині там». Селищні ради відмовляються погодити документацію.

У Держгеокадастрі вже допомогли запустити процес інвентаризації земель цього об’єкту. Головне управління Держгеокадастру в Львівській області 4 вересня 2020 року своїм наказом дозволило КЕВ міста Львова провести державну інвентаризацію земель бази «Тисовець».

Проведення інвентаризації земель оборони сприятиме усуненню випадків їх відчуження та незаконного використання сторонніми особами.

Нині у державі завершується інвентаризація сільськогосподарських земель, по закінченню якої почнеться інвентаризація земель оборонного відомства.

У разі потреби у Держгеокадастрі також готові долучати власні підрозділи для перевірки дотримання законності використання земель оборони за цільовим призначенням, – повідомив Роман Лещенко.

Як зазначили представники Міністерства оборони України, таких домовленостей з Держгеокадастром було досягнуто протягом тривалого часу вперше.

Нагадаємо, що наразі майже 40% земель Міністерства оборони досі не внесено до кадастру. На оперативному обліку оборонного відомства перебуває 3311 земельних ділянок загальною площею 518,6 тис. гектарів.

Як повідомлялося раніше, з ініціативи Міноборони та за повного сприяння Держгеокадастру на Публічній кадастровій карті України вже створено окремий інформаційний шар земель оборони «У користуванні Міноборони». Мета такого кроку – запобігти самозахопленню земель оборони. На сьогодні фахівцями Міноборони до нього внесено 1 002 земельні ділянки площею 206 тис. гектарів. Триває робота щодо внесення ще близько 500 ділянок.