Відповідно до постанов Кабінету Міністрів України від 9 вересня 2009 р. № 1021 та від 18 серпня 2010 р. №749 з 1 січня 2011р., у районах і містах обласного значення Рівненської області розпочато роботи з ведення державного реєстру земель.

За результатами проведеної інвентаризації державних актів і розділів Книг записів реєстрації державних актів було складено відповідні інвентаризаційні описи та акти приймання – передачі, згідно з якими Рівненською регіональною філією ДП «Центр ДЗК» передано територіальним органам Держкомзему України наявні документи із ведення державного реєстру земель. Відповідними наказами територіальних органів Держкомзему було призначено у районах та містах обласного значення спеціалістів – реєстраторів. Придбано та впроваджено програмне забезпечення «Черговий кадастровий план області» для проведення робіт з визначення кадастрових номерів земельним ділянкам, розроблені індексні кадастрові карти районів, міст обласного значення, територій місцевих рад. Отримано у ДНВП «Укрінжгеодезія» м. Київ ортофотоплани міст та селищ у масштабі 1:2000 та сільських населених пунктів в масштабі 1:5000.

На початковій стадії проведення робіт з державного реєстру земель були певні недоліки, проте це не завадило територіальним органам Держкомзему в Рівненській області надати послуги з державної реєстрації державних актів, договорів оренди землі, визначення кадастрових номерів земельним ділянкам, видачі витягів з поземельних книг, проставлення відміток про перехід права власності на земельні ділянки, реєстрацію обмежень, надання витягів про нормативно-грошову оцінку тощо.

Станом на 11 січня 2012 року прийнято від фізичних та юридичних осіб 43,9 тис. заяв Проведено роботи з реєстрації та видачі державних актів та договорів оренди землі, зокрема, зареєстровано:

31911 державних актів на право власності на земельну ділянку, виданих громадянам;

135 державних актів на право власності на земельну ділянку, виданих юридичним особам;

507 державних актів на право постійного користування земельною ділянкою;

12484 договорів оренди землі.