З червня 2014 року, коли в Україні було запроваджено ініціативу про забезпечення землею, на території Рівненщини виявили бажання отримати ділянки 5 491 учасник АТО та членів родин загиблих військовослужбовців. Звернення подані до територіальних органів землевпорядної служби та органів місцевого самоврядування регіону. Найбільше заяв отримали у м. Рівному (1 612), Рівненському (1 025), Здолбунівському (448) та у Костопільському (400) районах області.

За результатами розгляду звернень учасники АТО отримали 2 859 дозволів на розроблення проектів землеустрою для відведення земельних ділянок. Загальна площа земель, що передадуть у власність, становить 435,24 гектари. Інші клопотання розглядаються.

Учасники АТО планують використати 1 699 ділянок площею 171,94 га під будівництво та обслуговування житлових будинків та господарських споруд. Займатись садівництвом мають намір 931 військовий на ділянках загальною площею 102,99 гектара. Ще 229 земельних ділянок площею 160,31 га призначені для ведення особистого селянського господарства.

Довідково:

Надання у власність земельних ділянок учасникам АТО здійснюється у порядку, визначеному статтею 118 Земельного кодексу України, за умови, що такий громадянин не скористався своїм правом на безоплатне отримання у власність земельної ділянки відповідного цільового призначення та надав документ, який посвідчує його участь в АТО.

На сайті Держгеокадастру розміщена покрокова схема дій для допомоги учасникам АТО та членам родин загиблих воїнів, котрі бажають отримати земельні ділянки. Роз’яснення складено з урахуванням запитів, які найчастіше надходять до земельного відомства.