На сьогодні Рівненщина забезпечена актуальною нормативною грошовою оцінкою усіх населених пунктів. Загалом у області налічується 1026 поселень, з них: 999 сіл, 16 селищ міського типу та 11 міст.

З початку 2016 року у Рівненській області заплановано та проведено нормативну грошову оцінку земель 97 населених пунктів.

Крім того, за ініціативи місцевих рад позапланово проведено нормативну грошову оцінку земель 27 населених пунктів.

Фінансування робіт ведеться за рахунок коштів місцевих бюджетів, в тому числі, що надійшли у порядку відшкодування втрат сільсько- та лісогосподарського виробництв.

Для земель, розташованих у межах населених пунктів, незалежно від їх цільового призначення, НГО проводиться не рідше, ніж один раз на 5-7 років. Оновлені дані використовуються для встановлення обґрунтованих платежів за землю, зокрема, розрахунку вартості оренди та визначення земельного податку. При затвердженні повторної нормативної грошової оцінки збільшується орендна плата за землю. Як наслідок, надходження до місцевих бюджетів зростають.

Довідково:

Правові засади проведення оцінки земель визначені Законом України «Про оцінку земель». Нормативна грошова оцінка земельних ділянок використовується для визначення розміру земельного податку, державного мита при міні, спадкуванні та даруванні земельних ділянок згідно із законом, орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності, втрат сільськогосподарського і лісогосподарського виробництва, вартості земельних ділянок площею понад 50 гектарів для розміщення відкритих спортивних і фізкультурно-оздоровчих споруд, а також при розробці показників та механізмів економічного стимулювання раціонального використання та охорони земель.