За 2015 рік у Рівненській області надходження до місцевих бюджетів від земельних платежів склали 216,8 мільйонів гривень. Ця сума на 55,6 мільйонів гривень або на 26% більша, ніж за аналогічний період минулого року. Отримані кошти – сукупний об’єм надходжень орендної плати, доходів від продажу землі та відшкодування втрат сільсько- та лісогосподарського виробництв.

Найбільшу частку доходів бюджетів – 124,01 мільйони гривень – отримали від плати за оренду землі. Обсяг надходжень збільшився на 32,7 мільйони гривень у порівнянні із аналогічним періодом минулого року. Суб’єкти господарювання сплатили 67,2 мільйонів гривень земельного податку (на 18,1 мільйонів гривень більше, ніж минулого року). Ще 23,8 мільйони гривень отримали від продажу земельних ділянок несільськогосподарського призначення, що на 5,9 мільйонів гривень перевищує тогорічні показники. У порядку відшкодування втрат сільсько- та лісогосподарського виробництв надійшло 1,82 мільйонів гривень

Довідково:

Плата за землю здійснюється у формі земельного податку та орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності.

Платниками податку є: власники земельних ділянок, земельних часток (паїв); землекористувачі. База для оподаткування – нормативна грошова оцінка земельних ділянок з урахуванням коефіцієнта індексації, а також площі земельних ділянок, нормативну грошову оцінку яких не проведено.