Державними інспекторами Управління з контролю за використанням та охороною земель Головного управління Держгеокадастру у Рівненській області проведено перевірку дотримання вимог земельного законодавства щодо земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної форми власності загальною площею 2219,30 га, що перебувають у постійному користуванні одного із державних підприємств, яке входить у структуру НААН України.

Під час перевірки виявлено, що Державним підприємством у 2021 році укладено договори про спільний обробіток 1600 га земель з суб’єктом господарської діяльності недержавної форми власності та передано право фактичного використання державних земель з метою отримання прибутку.

Згадані договори про спільний обробіток містять ознаки удаваного правочину, які фактично мали на меті передачу права постійного користування земельними ділянками поза обмеженнями, встановленими статтями 122, 124, 125 Земельного кодексу України.

Унаслідок таких дій сума шкоди завданої державі може скласти 5 млн 575 тис. грн. Матеріали по даному факту направлено до СБУ, Національної поліції та Прокуратури.