На засіданні колегії головного управління Держкомзему у Рівненській області на базі Рокитнівського району розглянуто та обговорено питання діяльності управління Держкомзему у Рокитнівському районі Рівненської області, за підсумками обговорення вирішено: ініціювати перед органами місцевого самоврядування виділення у 2011 році коштів на виконання робіт з охорони земель, інвентаризації земель населених пунктів, встановлення їх меж та проведення нормативної грошової оцінки земель населених пунктів, термін чинності оцінки яких закінчується.
Розглянувши стан дотримання законодавства України у сфері державної експертизи документації із землеустрою та заходи щодо усунення наявних порушень виявлено, що з 1740 об’єктів, по яких проведено державну експертизу в 2010 році на обов’язкову експертизу подано 267 документації, на добровільну – 1468, вибіркову – 5. Із загальної кількості оцінено позитивно 1423 (81,8%), повернуто на доопрацювання 305 (17,5%), оцінено негативно 12 (0,7 %).
Для порівняння за 10 місяців 2009 року надійшло на експертизу 1473 об’єктів, оцінено позитивно 1254 (85,1%), повернуто на доопрацювання – 198 (13,4%), оцінено негативно 21 (1,5%).
Також було приділено увагу питанню використання коштів, що надійшли до бюджетів місцевих рад в порядку відшкодування втрат сільськогосподарського та лісогосподарського виробництва та коштів, передбачених в бюджетах місцевих рад на 2010 рік для виконання робіт із землеустрою, земельного кадастру.
На сьогоднішній день на спеціальних рахунках місцевих рад наявні кошти від сплати втрат сільськогосподарського та лісогосподарського виробництва загальною сумою 990,7 тис.грн., в тому числі 297,7 тис.грн. на спецрахунку обласної ради. Надходження коштів з початку року в порядку відшкодування втрат сільськогосподарського та лісогосподарського виробництва становить 352,6 тис.грн.
В результаті вжитих заходів у 2010 році підготовлено та підписано договори на суму 949 тис. грн., що становить 62 відсотки від наявних у 2010 році на рахунках місцевих рад коштів, з них виконано та оплачено робіт на суму 513 тис.грн.
Також учасники колегії ознайомилися з:
– економічним потенціалом Рокитнівського району та перспективою подальшого розвитку земельних відносин, переглянули чергові електронні карти місцевих рад Рокитнівського району;
– використанням земель промисловими підприємствами району на прикладі ВАТ «Рокитнівський скляний завод», яким проведено викуп земельної ділянки;
– станом використання земельної ділянки виробничої бази ДП «Рокитнівське лісове господарство», на яку проводиться оформлення правовстановлюючих документів;
– станом використання земель при видобуванні корисних копалин на прикладі ВАТ «Рокитнівський спецкар’єр».