p5240002Питання “Земельної реформа в Україні її наслідки і перспективи” сьогодні обговорювали на засіданні «круглого столу» заступник начальника ГУ Держкомзему у Рівненській області О.М. Придатко та члени Громадської ради при облдержадміністрації.

-Відкриття ринку землі, перш за все, зможе реалізувати конституційне право громадянина вільно розпоряджатися своїм майном. Проте потрібно пам’ятати, що ринок — це баланс між економікою і соціумом, тому потрібно звернути увагу на те, як сприймається законопроект суспільством, – на цьому наголосив Олександр Миколайович.

Сьогодні ж мораторій на продаж землі стримує розвиток агробізнесу і сприяє деградації українського села. В останній редакції Закону «Про ринок земель» встановлено, що ні юридичні особи, ні іноземці не зможуть купувати і володіти землею сільськогосподарського призначення в Україні, але вони зможуть її орендувати. Право володіння мають лише громадяни України, встановлено обмеження на володіння землею в одних руках – не більше 100 га. Також передбачається запровадити жорсткі норми, які практично унеможливлять скупку земель на підставних осіб. Законопроектом передбачається високе державне мито на спекуляцію землею – в перший рік перепродажу – 100% від нормативно-грошової оцінки землі. Тож у результаті землю купуватимуть тільки ті, хто дійсно збирається на ній працювати.