www.daz1Однією з особливо привабливих родзинок XXV Міжнародної агропромислової виставки “АГРО-2013” є експозиція Державного агентства земельних ресурсів України. На стендах та експонатах переконлива розповідь про діяльність багатотисячного колективу Держземагентства України – потужної системи, яка складається з великої мережі органів земельних ресурсів та державних підприємств.

Фахівці підприємств та установ земельного відомства брали безпосередню участь у створенні найбільшої у Європі Національної кадастрової системи, а тепер займаються її наповненням і розвитком. Відтепер на базі існуючого земельного кадастру планується впровадження проекту створення інфраструктури геопросторових даних України.

Провідне підприємство у сфері топографо-геодезичної і картографічної діяльності – Державне науково-виробниче підприємство “Картографія” демонструє на виставці та пропонує широкий спектр продукції для агропромислового комплексу. Зокрема, у переліку товарів, робіт та послуг: створення геоінформаційних систем агропромислових комплексів, просторовий аналіз і моделювання агропромислових об’єктів та підприємств, сільськогосподарських угідь, моніторинг екологічної ситуації на базі актуальних цифрових топографічних карт різних масштабів. Про це – докладно на стендах та в анотаціях до експонатів. Розробники програм, провідні фахівці надають консультації, розповідають як пересічним громадянам, так і підприємцям, зарубіжним колегам про геоінформаційні системи на основі просторового відображення інформації, що дозволяють значно прискорити і підвищити рівень організації виробництва як на базі окремого сільськогосподарського підприємства, так і на державному рівні, стають сучасним і практичним інструментом для реалізації нових підходів в управлінні агропромисловими підприємствами.

Державне підприємство “Центр державного земельного кадастру”, яке є головним адміністратором автоматизованої системи Державного земельного кадастру і лідером на загальнодержавному ринку землевпорядних та землеоціночних робіт, геоінформаційних систем, представило публічну кадастрову карту України. В електронних нашаруваннях цієї системи міститься величезний обсяг інформації: цифрова карта України (ортофотоплан), державний кордон України, межі областей, межі районів, межі населених пунктів, індексні кадастрові карти, земельні ділянки та їх межі, кадастровий номер ділянки, форма власності, цільове призначення, площа, а також карта ґрунтів України. Надалі будуть додаватися й інші верстви.

Інститути землеустрою стояли на чолі земельної реформи з самого її початку. Матеріали, які розроблялися протягом більше 50 років працівниками цих підприємств, стали основою для створення Державного земельного кадастру. На сьогодні вони є цілісною системою профільних підприємств, які здатні виконати значні обсяги робіт із землеустрою, охорони та оцінки земель. У складі презентацій наведені матеріали як з охорони земель, так і з землеустрою.

Потенціал інститутів землеустрою є фундаментальною базою, який планується використовувати для наповнення статутного капіталу Державного земельного банку шляхом внесення земельних ділянок сільськогосподарського призначення, що перебувають у державній власності (на 2013 рік з Державного бюджету України на проведення робіт з їх інвентаризації виділено значні кошти). Ці роботи важливі для впровадження прозорого, дієвого та ефективного обігу земель сільськогосподарського призначення.

Подробиці та деталі – на виставці, яка працюватиме до 25 травня цього року.