34«Держава виступить потужним гравцем на ринку земель, в тому числі через Державний земельний банк. Передбачається, що Держава активно викуповуватиме землі для їх ефективного використання у подальшому та забепезпечить підтримку бізнесу на селі», – повідомив сьогодні у доповіді на П’ятому щорічному форумі «Агробізнес України 2013» Голова Держземагентства України Сергій Тимченко.

На його переконання це дозволить Державі утримувати необхідний масив земель у своїй власності для забезпечення продовольчої безпеки. Крім того, у кожному земельному масиві за рахунок земельних масивів відумерлої спадщини орендодавцем виступатиме Держава, що буде стимулювати орендаря до більш ефективного поводження з землею. У Держави з’являться додаткові доходи, які вона зможе направляти на підтримку дрібного сільгоспвиробника.

«Висока земельна рента повинна бути перерозподілена на користь суспільства і ніяк інакше» – заявив на аграрному форумі керівник земельного відомства.

Зокрема, він повідомив, що у законопроекті «Про обіг земель сільськогосподарського призначення» передбачається закріпити норму про мінімум 3-процентну орендну плату від нормативно-грошової оцінки не як рекомендаційну, а як обов’язкову норму.

Також буде введена додаткова плата у розмірі 1% від нормативної грошової оцінки земель, що відраховуватиметься до місцевих бюджетів на розвиток територій. А для земель державної власності половина цього податку спрямовуватиметься до Держбюджету та спецфонду для подальшого фінансування викупу паїв у громадян і державної підтримки дрібного сільгоспвиробника.

«Для українських реалій не нормально, коли на господарстві в 10 тисяч га працює всього 10 осіб. На селі, крім роботи на землі фактично немає інших робочих місць. Тому законом передбачається встановити мінімальний рівень повної зайнятості на одиницю площі з урахуванням природно-кліматичних зон і сформованої структури розселення», – наголосив Сергій Тимченко.