71– Тепер в Україні є кадастр – він повністю прозорий, автоматизований і високотехнологічний. Україна одна з останніх країн в Європі, яка будує систему державного кадастру, тому її розробники – фахівці Держземагентства України та Центру ДЗК – на базі геоінформаційної системи скористалися кращим програмним забезпеченням, новітніми хай-тек розробками та обладнанням, – наголосив сьогодні Голова Держземагентства України Сергій Тимченко у виступі на конференції “Земельна реформа: впровадження національної кадастрової системи”.

Україна йшла до цього понад 20 років. У рамках НКС запускається публічна кадастрова карта. Відтепер громадяни зможуть через Інтернет отримати інформацію про усі земельні ділянки у межах України. Зокрема пересічний громадянин зможе побачити на публічній кадастровій карті таку інформацію як: цифрова карта України (ортофотоплан), кордон України, межі областей, межі районів, межі населених пунктів, індексно-кадастрові карти, земельні ділянки та їх межі, кадастровий номер ділянки, форма власності, цільове призначення, площа, а також карта ґрунтів України.

Натепер Держземагентство переводить усю документацію у цифровий та електронний вигляд. Продуктивність архівування складає 400 тисяч державних актів на день. Відскановані та проіндексовані державні акти завантажуються в систему кадастру та прив’язуються до індексних кадастрових карт у тому разі, якщо на них позначено номер кадастрової ділянки.

– Кадастр – це не просто реєстр земель. Це величезна високотехнологічна інформаційна система, аналогів якої не має на сьогодні жодне міністерство чи відомство в Україні, – розповів очільник земельного відомства.

Національна кадастрова система містить 18 млн держактів (36 млн сторінок), які перетворено в електронний вигляд за 3 місяці, ґрунтову карту України (перетворено в електронний вигляд 144 аркуші, близько 1000 об’єктів на кожному аркуші), межі адміністративно-територіальних одиниць (перетворено в електронний вигляд 40 тис. об’єктів адміністративно-територіальних одиниць), оглядову карту України з відображенням основних топографічних об’єктів (дорожня мережа, залізниці, гідрографія і ліси), топографічну карту масштабу 1:10 000 (перетворено в електронний вигляд близько 110 тис. аркушів), картограми агровиробничих груп ґрунтів (перетворено в електронний вигляд понад 20 тис. сторінок).

Надалі будуть додаватися й інші дані. Україна піде шляхом світової практики, коли на базі земельного кадастру будується національна система геопросторових даних.

Тобто на кадастр накладається інформація про надра, комунікації і мережі, будови, водні та лісові ресурси і т.д.

У рамках Проекту Світового банку створено спеціальне програмне забезпечення з перерахунку координат у єдину державну систему УСК-2000. Перетворено понад 1 500 місцевих систем координат.

З 1 січня 2013 року реалізовуватиметься 2-й етап наповнення даними Державного земельного кадастру: буде додано рельєф, переведено в електронний вигляд документи – підстави для видачі земельних ділянок.