71Законом України “Про Державний бюджет України на 2013 рік» передбачено на реалізацію бюджетної програми “Проведення земельної реформи” 221 777,1 тис. гривень. Із яких Держземагентство України планує спрямувати на проведення інвентаризації земель сільськогосподарського призначення державної власності 118 824,7 тис. гривень, на виконання робіт з нормативної грошової оцінки земель населених пунктів – 2 600 тис. грн, демаркацію державного кордону – 460 тис. грн, ведення Державного земельного кадастру – 99 892,4 тис. гривень.

При цьому не враховано потребу в сумі ще 169 041,5 тис. грн на проведення робіт з інвентаризації земель сільськогосподарського призначення державної власності, в результаті якої оновлюються та вносяться до Державного земельного кадастру відомості про стан земель, розміри та кількість земельних ділянок, що дозволить створити реальний інструмент контролю за змінами, що відбуваються. Слід зазначити, що наявність актуальних відомостей про правовий режим їх використання та суб’єктів земельних відносин дозволить конкретизувати адресну спрямованість при реалізації природоохоронних заходів та персоніфікувати відповідальність за використання земельних ділянок не за цільовим призначенням або з порушенням законодавства, забезпечення внесення земельних ділянок до статутного фонду Державного земельного банку.

Крім того, парламентарі на топографо-геодезичні та картографічні роботи, демаркацію та делімітацію державного кордону передбачили видатки загального фонду державного бюджету у сумі 20 725 тис. гривень. Причому не враховано видатки в сумі 36 680,5 тис. грн для створення Національної системи геодезичного звіту.

За бюджетною програмою “Видача державних актів на право приватної власності на землю в сільській місцевості” виділено за загальним фондом 898,7 тис. грн, за спеціальним – 53 160,6 тис. гривень.

Земельне відомство планувало збільшити граничний обсяг видатків за спеціальним фондом бюджету на суму 40 773,8 тис. гривень. Недостатній обсяг видатків призведе до збільшення термінів впровадження системи кадастру. Відсутність коштів на створення комплексної системи захисту інформації, організацію каналів зв’язку ускладнить впровадження кадастрово-реєстраційної системи до рівня районів та заміну 26,3 тис. сертифікатів на право на земельну частку (пай) державними актами на право власності на земельну ділянку.

Законом України “Про Державний бюджет України на 2013 рік” Державному агентству земельних ресурсів України передбачені видатки в сумі 903 716,8 тис. гривень. Однак земельному відомству для забезпечення оплати праці працівників відповідно до чинного законодавства, забезпечення розрахунків за комунальні послуги, своєчасне та якісне створення  та ведення Державного земельного кадастру, а також щоб виконати повною мірою поставлені перед ним завдання потрібні  додаткові кошти.

Держземагентство України щоденною  кропіткою роботою доводить, що вкладені кошти у реформування земельних відносин, наведення порядку з реєстрацією земельних наділів сприяє наповненню бюджетів різних рівнів. Загалом йдеться про мільярди гривень. Тому Голова Держземагентства України Сергій Тимченко закликає землевпорядників працювати ще ефективніше: “Забезпечимо надходження до бюджету – в Уряду з’явиться можливість фінансування програм землевпорядної галузі у повному обсязі”.