jsessionid300d816a91ac306383b3ef945e101555За три тижні фактичної роботи Національної кадастрової системи фахівці територіальних органів земельних ресурсів зареєстрували 26 169 земельних ділянок, надали 5 741 витяг із земельного кадастру. На кінець січня темпи робіт щодо видачі правовстановлюючих документів на землю уже досягли рівня показників відповідного періоду минулого року. Лідерами реєстрації земельних ділянок у Державному земельному кадастрі є фахівці землевпорядної служби Київської, Рівненської, Житомирської, Тернопільської, Кіровоградської, Вінницької областей.

Голова Держземагентства України Сергій Тимченко особливу увагу приділяє організації роботи та функціонуванню Національної кадастрової системи. Нині, коли запроваджується нова процедура реєстрації, Держземагентство та Укрдержреєстр працюють з новітнім програмним забезпеченням. На сьогодні остаточно не відшліфовано законодавство у цій сфері земельних відносин. Тому у перші дні цього року були певні технічні затримки, пов’язані з роботою системи. Крім того, реєстратори побоювалися спочатку працювати з новим програмним забезпеченням, щоб не допустити помилок. Але тепер ці проблеми – у минулому.

Голова Держземагентства України Сергій Тимченко зазначив, що фахівці Мін’юсту та земельного відомства розробляють проекти законодавчих актів, щоб при первинній реєстрації ділянки і права на неї громадянам не доводилося звертатися в два відомства. Зокрема, передбачається надати кадастровим реєстраторам право безпосередньо реєструвати ділянку в базі Укрдержреєстру і завіряти його особистим електронним підписом, як це роблять нотаріуси. «Такий же варіант можна розглядати і з видачею свідоцтв на право власності на землю», – підкреслив очільник земельного відомства.